Mapa Weba

II. krug dodjele državnih stipendija u STEM područjima znanosti u akademskoj godini 2024./2025.

Obavještavamo Vas da je objavljen II. krug dodjele državnih STEM stipendija. Rang-liste dostupne su u mrežnoj aplikaciji.           

Natječaj za dodjelu stipendija za izvrsnost u 2024./2025. akademskoj godini

Sveučilište u Rijeci objavilo je Natječaj za dodjelu stipendija za izvrsnost u 2024./2025. akademskoj godini (poveznica). Mjesečni iznos stipendije je 250,00 EUR, a isplaćuje se 10 mjeseci.
Prijave na natječaj otvorene su do 9. siječnja 2025. godine.

Natječaj za mobilnost osoblja

Sveučilište u Rijeci 12. prosinca 2024. raspisuje II. krug Natječaja za mobilnost osoblja radi stručnog usavršavanja u 2023./2025. u okviru programa Erasmus u svim trećim zemljama koje nisu pridružene programu.

Poziv znanstvenicima - SECURE projekt (upitnik)

Sveučilište u Rijeci partner je na projektu SECURE financiranom iz programa Obzor Europa.Tijekom projekta, a u skladu s jednim od prioriteta Europskog istraživačkog prostora (ERA) te s ciljem unapređenja istraživačkih karijera na području Europske unije, razvijen je Okvir za istraživačke karijere (engl. Research Career Framework).

Na FIDIT-u održan partnerski sastanak projekta VirtualEdu

Četvrti po redu partnerski sastanak projekta VirtualEdu, kojemu je cilj uspostaviti sustav usavršavanja i certificiranja polaznika za educiranje i rad na daljinu, održan je 9. i 10. prosinca 2024. u Rijeci.

FIDIT na DSC Europe 24

Još jedna uspješna suradnja sa Data Science Conference je ostvarena. Naši djelatnici sudjelovali su na DSC Europe 24 u Beogradu. Redovita profesorica Marina Ivašić Kos održala je predavanje "AI in maritime – Autonomous ships" u kojem je istaknula prednosti korištenja umjetne inteligencije u pomorstvu. Doktorand Matija Burić održao je predavanje "AI-Assisted Diagnostics for Canine Ocular Conditions" kojim je pokazao kako umjetna inteligencija može pomoći i u veterini za raspoznavanje raznih očnih bolesti. Također, asistentica Kristina Host održala je Tech Tutorial pod nazivom „Google Colaboratory and Python: Deep Learning basics for CV tasks“ koji je obuhvaćao pripremu i augmentaciju podataka, treniranje vlastitog i prilagođavanje postojećih modela za zadatke strojnog i dubokog učenja.