Mapa Weba

Business Class: Komunikacija u posebnim uvjetima - komunikacijski praktikum

Datum i mjesto održavanja: 13.11.2024. godine u 8:30 sati, u učionici O-365, u sklopu kolegija Poslovna komunikacija i komunikacijske tehnologije
Predavači: Nenad Jakopec, univ. mag. paed. i Marijana Kružić, prof.
Naziv predavanja: Komunikacija u posebnim uvjetima - komunikacijski praktikum
Jezik predavanja:
Hrvatski jezik

Sažetak predavanja:

„Komunikacija u posebnim uvjetima – Komunikacijski praktikum“ predavanje je i radionica komunikacijskih vještina koja, uz pojašnjenje teorijskih postavki na kojima počiva dobra interpersonalna komunikacija, uključuje oprimjerenje istih te kroz vježbe donosi praktične alate primjenjive u najrazličitijim, osobnim kao i profesionalnim, kontekstima. Radionica je temeljena na pedagoško-didaktičkom konceptu doživljajne pedagogije.

Životopisi predavača:

Nenad Jakopec po zvanju magistar pedagogije, diplomirao na Odsjeku za pedagogiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Prije upisa samog studija pedagogije, u svojstvu pomoćnog odgojno-obrazovnog djelatnika – pomoćnika u nastavi, u sustavu redovnog (srednjoškolskog) i posebnog obrazovanja na području Varaždinske županije radio je s djecom i učenicima s teškoćama u razvoju. Po završetku studija radi kao vanjski suradnik Centra za socijalnu skrb Rijeka. Trenutno je zaposlen u Centru za rehabilitaciju Rijeka, Podružnici Pulac na radnom mjestu rehabilitatora gdje radi s odraslim osobama s intelektualnim teškoćama i pridruženim smetnjama. Njegova je karijera ukorijenjena u interdisciplinarnom području obrazovanja, a inkluzivna i psihoanalitička pedagogija te stručno-istraživački rad u području primjene IKT-a u obrazovanju i rehabilitaciji osoba s invaliditetom od posebnog su mu interesa.

Marijana Kružić po zvanju je profesorica pedagogije i povijesti, diplomirala na Odsjeku za pedagogiju i Odsjeku za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci. Radila je u svojstvu stručnog suradnika – pedagoga i profesora povijesti u osnovnim školama Primorsko-goranske županije te vanjski suradnik Županijskoga suda u Rijeci. Posljednjih 13 godina radi na mjestu rehabilitatora te radi s odraslim osobama s intelektualnim teškoćama i pridruženim smetnjama u Centru za rehabilitaciju Rijeka. Marijanini su predmeti interesa doživljajna i inkluzivna pedagogija te stručno-istraživački rad u području primjene IKT-a u obrazovanju i rehabilitaciji osoba s invaliditetom.

Nenad i Marijana autori su znanstveno-istraživačkog rada „Upotreba informacijsko-komunikacijske tehnologije u kontekstu stjecanja kompetencija svakodnevnog življenja u odraslih osoba s intelektualnim teškoćama“ koji su prezentirali na 17. Međunarodnoj konferenciji za tehnologiju, obrazovanje i razvoj u Valenciji (Španjolska) u ožujku 2023. godine. Autori su i voditelji istraživačkog projekta „Inkluzivno društvo: Odrasle osobe s intelektualnim teškoćama i IKT – Mogućnosti, izazovi i perspektive unutar sustava socijalne skrbi u Republici Hrvatskoj“.

 

Podijeli članak