U tijeku je nastava iz obrazovnog programa Veleri-OI IoT School

U prvom tjednu veljače 2021. završava prvi dio nastave u sklopu obrazovnog programa Veleri-OI IoT School (pilot projekt). Nastava je započela 12.10.2020, a zbog velikog interesa studenata, prvobitni broj mjesta na obrazovnom programu je povećan.

Od početno prijavljenih 60 studenata, obrazovni program trenutno pogađa 58 studenata (52 studenta Sveučilišta u Rijeci, Odjela za informatiku i 6 studenata Veleučilišta u Rijeci).

Obrazovni program je koncipiran tako da se sva nastava održava online, a ukupno opterećenje studenata je 30 ECTS-a.

Moduli iz kojih se sastoji obrazovni program su: Razvoj poslovne ideje, Dokumentiranje korisničkih zahtjeva, Uspostava razvojnog okruženja, Nerelacijske baze podataka, Razvoj web aplikacija, Razvoj hibridnih mobilnih aplikacija, Arduino ugradbeni (IoT) sustavi.

U nastavi obrazovnog programa sudjeluje sedam nastavnika Sveučilišta u Rijeci, Odjela za informatiku: izv. prof. dr. sc. Sanja Čandrlić, doc. dr. sc. Danijela Jakšić, doc. dr. sc. Vanja Slavuj, doc. dr. sc. Marina Ašenbrener Katić, doc. dr. sc. Miran Pobar, doc. dr. sc. Lucia Načinović Prskalo i dr. sc. Vedran Miletić, v. pred.

Također u nastavi obrazovnog programa sudjeluje i sedam nastavnika Veleučilišta u Rijeci: izv. prof. dr. sc. Alen Jakupović, prof. v. š., dr. sc. Marin Kaluža, prof. v. š, dr. sc. Davor Širola, prof. v. š., dr. sc. Ozren Rafajac, v. pred., dr. sc. Sabrina Šuman, v. pred, Vlatka Davidović, v. pred. i Damir Malnar, pred.

Drugi dio nastave započinje u ožujku, a završetak nastave je predviđen za kraj lipnja 2021. godine.

IOT School