Održana radionica "Smart Logistics"

U okviru bilateralnog kinesko-hrvatskog projekta "Paper-based printed sensing technology and quality detection method for perishable food cold chain management and traceability" na Odjelu za informatiku 16.5.2019. godine održana je radionica "Smart Logistics". Cilj projekta je razvoj bežičnih senzora temeljenih na tehnologiji tintnog ispisa i radiofrekventnoj identifikaciji visoke frekvencije. Na radionici su sudjelovali suradnici s Kineskog agronomskog sveučilišta iz Pekinga (prof. dr. sc. Daqi Fu, dr. sc. Xiang Wang te doktorandi Xu Zhang i Guoxiang Zhang), suradnici s Agronomskog fakulteta u Zagrebu (prof. dr. sc. Tomislav Jemrić, asistent Marko Vuković), doktorandi Odjela za informatiku (Dejan Ljubobratović i Ive Botunac), te djelatnici Odjela za informatiku (prof. dr. sc. Maja Matetić i doc. dr. sc. Marija Brkić Bakarić). Kineski doktorandi boravit će u Republici Hrvatskoj do sredine srpnja 2019. godine.