Studenti Odjela za informatiku aktivno proveli ljetne praznike

Studenti Marija Pokos i Ivan Rupčić aktivno su proveli ljetne praznike sudjelujući u projektu Ljetna tvornica znanosti (Summer Science Factory). Radio se o znanstveno-edukacijskom projektu namijenjenom djeci u dobi od 10 do 18 godina koja žele kreativno provesti ljetne praznike proučavajući znanost kroz interakciju s drugom djecom i mladim znanstvenicima.

Marija i Ivan su osmislili radionicu "Programiraj i kreiraj u Scratchu" koju su za učenike 3. i 4. razreda osnovne škole održali su Splitu. Tijekom radionice, učenici su kroz izradu računalne igrice naučili osnove programiranja u Scratchu.

O ovom iskustvu kažu da je priprema i izvođenje radionice bila zahtjevna no kada su vidjeli sretnu djecu koja su uspjela izraditi vlastite igricu shvatili su da se njihov trud isplatio. Preporučili bi sudjelovanje u ovom projektu svim studentima zainteresiranima za rad s djecom.