Pilot studija 3 projekta INNO2MARE predstavljena na Europskoj noći istraživača u Rijeci

U petak, 27. rujna, naš tim s Fakulteta informatike i digitalnih tehnologija Sveučilišta u Rijeci s ponosom je sudjelovao na Europskoj noći istraživača (ERN) koja se održala u Rijeci kao dio najvećeg europskog znanstvenog događanja.

Prikazane su aktivnosti i napredak u okviru Pilot studije 3 projekta INNO2MARE – Tehnologija autonomnoe plovidbe uz podršku umjetne inteligencije. Posjetiteljima je predstavljeno kako tehnologije umjetne inteligencije i računalnog vida mogu doprinijeti većoj učinkovitosti i sigurnosti u pomorskom prometu, kako u autonomnim tako i u plovilima s posadom.

Na Europskoj noći istraživača u Rijeci nova istraživanja i nadolazeća tehnološka rješenja predstavljena su brojnim posjetiteljima, potaknuvši interes za rješenja sljedeće generacije u pomorstvu.

inno2mare nc 1

inno2mare nc 2