Poziv na panel-raspravu o ugroženosti reproduktivnih prava žena

Pozivamo vas na panel-raspravu Threats to reproductive rights in EU and Croatia – social and political divisions koju organiziraju Sveučilište u Rijeci i Centar za studije mira i konflikata, a koja će biti održana u petak 1. srpnja 2022. godine u 11 sati putem Zoom platforme.

S gostima Gionathanom Lo Mascolom, izv. prof. dr. sc. Antonijom Petričušić i Matejom Medlobi razgovarat će doc. dr. sc. Nebojša Zelić i doc. dr. sc. Zoran Grozdanov iz sveučilišnog Centra za studije mira i konflikata, a uvodno će se uime rektorice prof. dr. sc. Snježane Prijić-Samaržija obratiti prof. dr. sc. Sanja Barić te video-snimkom Predrag Fred Matić, hrvatski zastupnik u Europskom parlamentu, predlagatelj Rezolucije o stanju seksualnog i reproduktivnog zdravlja i prava u EU usvojene u lipnju 2021. godine.

Panel-rasprava provodi se kao jedna od aktivnosti projekta Podrška i provedba planova za rodnu ravnopravnost u akademskoj zajednici i istraživanjima – SPEAR, a radni jezik je engleski.

Poziv
Informacije o panelistima